Hlavní obsah
Tesla Model S kabriolet od Ares Design Foto: Ares Design

Italská karosárna představuje kabriolet z Tesly Model S

Společnost Ares Design ukazuje nový projekt kabrioletu z Tesly Model S. Existuje v jediném kusu, a i když cenu Italové sdělit odmítají, po individuální objednávce chtějí postavit i další exempláře.

Tesla Model S kabriolet od Ares Design Foto: Ares Design
Italská karosárna představuje kabriolet z Tesly Model S

Tesla sice svou historii začala psát otevřeným modelem Roadster na základech Lotusu Elise, ovšem od té doby se další kalifornský elektromobil bez střechy neukázal. Až nyní, i když jde o neoficiální přestavbu.

Jedinečný vůz byl postaven na přání nejmenovaného klienta. Model S přišel o střechu a boční sloupky, prostor pro skládací látkovou střechu byl vytvořen malým hrbem na zádi.

Tesla Model S i v této úpravě zůstává čtyřmístným vozem, avšak nově jen se dvěma dveřmi. Pod podlahou je vůz vyztužen a k úpravám došlo i po stránce designu karoserie. Tesla od Ares má odlišné nárazníky, prahy i materiály v interiéru.

Pohon nebyl dotčen, proto základní verze slibuje shodných 310 koňských sil. Hodnotu dojezdu na elektřinu Ares nezmiňuje. „V Aresu naše filozofie umožňuje klientům spolupracovat s našimi designéry a inženýry na vytvoření vlastního vozidla na míru. Tento projekt Tesla je toho vynikajícím příkladem,” komentuje šéf společnosti Dany Bahar.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků