Hlavní obsah
Hennessey Viper 650R Foto: Hennessey, Novinky

Hennessey Viper 650R: 78 koní navíc táhne zmiji

Dodge Viper pro nový rok posílil, ale stále asi nebude stačit na nový Chevrolete Corvette Blue Devil. Tak se Hennessey rozhodl, že majitelům vozu nabídne úpravu, která tento náskok trochu stáhne.

Hennessey Viper 650R Foto: Hennessey, Novinky
Hennessey Viper 650R: 78 koní navíc táhne zmiji

Šest set koní někomu může připadat jako dost málo. Vidlicový desetiválec o objemu 8,4 l však ještě svoje rezervy má, a tak se může pustit do boje s motorem Blue Devil z budoucího Chevroletu Corvette.

Hennessey nasadili k motoru zcela nový výfuk z nerezového potrubí. Nejedná se jen o koncovku výfuku nebo nové trubky mezi původními komponenty, ale kompletní přestavbu včetně svodů a katalyzátoru.

Ale ani sání nezůstalo bez změn. Jednak se lehce zkrátilo, ale především byl nasazený sportovní propustnější vzduchový filtr, jenž nechá motor lépe dýchat.

:. Hennessey Viper 650Rfoto: Hennessey

Z dalších úprav stojí za zmínku například nové lehčí brzdy, jenž uspořily téměř tři kilogramy v každém rohu vozu.

Výsledek je celme zajímavý. Z původních šesti set koní se výkon vyšplhal na 678 koní (498 kW). Díky tomuto zvýšení nyní vůz zrychluje z 0 na 241 km/h o 1,5 s lépe, což znamená 15,5 s! Pokud se ptáte na zrychlení trochu využitelnější 0-100 km/h, tak vás jistě nezklameme. To vůz zvládne za 3,3 s. Maximálka vozu je pak velmi slušných 340 km/h.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků