Hlavní obsah

Představujeme Kiu Pro-cee´d

Není to legrace. Tak se skutečně bude jmenovat třídveřová verze značky Kia. Nejen, že pětidveřová verze se jmenuje cee´d (s malým písmenem na začátku a apostrofem ve slově), ale třídveřový hatchback dostane ještě parádní předponu.

Představujeme Kiu Pro-cee´d

Moc nechápeme myšlenkové pochody manažerů Kia, ale snad se ten název uchytí. Možná to nebude takový jazykolam, jako třeba Nissan Qashqai. Kia Pro-cee´d však vstoupí na trh až poté, co jí cestu "uválcoval" rodinný pětidveřový hatchback, takže to bude mít snažší.

Dnes je vidět, že i když se jméno poněkud obtížněji vyslovuje, dají lidé hodně na dobrou cenu, dlouhou záruku na vůz (7 let) a také na testy novinářů, kteří automobil velmi chválí. [náš test Kie cee´d]

Třídveřový hatchback, jehož první fotografie je na světě, se oficiálně představí na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Zda bude automobil mít nějaké další změny na konstrukci, zatím nevíme. Pravděpodobně se dočkáme všech motorů, které jsou v současné době k dispozici, tedy 1,4, 1,6 a 2,0 v zážehové variantě a 1,6 a 2,0 ve verzi vznětové. Možná se můžeme těšit i na nějakou sportovnější variantu, která bude mít přitvrzený podvozek a výkonnější motor.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků