Hlavní obsah

Zisk Mitsubishi díky novým modelům výrazně vzrostl

Japonské automobilce vzrostl v prvním čtvrtletí fiskálního roku provozní zisk o 64 procent na 9,86 miliardy jenů (1,4 miliardy Kč). K vysokému růstu přispěl zájem o nové modely Lancer a Outlander. Navzdory příznivým výsledkům ale automobilka ponechala beze změny výhled na celý fiskální rok, podle kterého očekává pokles provozního zisku o 45 procent.

Zisk Mitsubishi díky novým modelům výrazně vzrostl

Čistý zisk za tři měsíce do konce června činil 10,30 miliardy jenů. Ve stejném období loni společnost naopak vykázala ztrátu 8,23 miliardy jenů. Tržby se zvýšily o 30,4 procenta na 610,1 miliardy jenů. Prodej vozů byl mimořádně vysoký v Rusku a na Ukrajině, které vyrovnaly i propad poptávky na trzích v západní Evropě.

Mitsubishi dodala, že poptávka na zralých trzích byla mimořádně slabá. Zájem o nová auta se snižuje hlavně ve Spojených státech, a společnost tak musí snižovat výrobní kapacitu ve své místní továrně. Zlepšuje se však výhled v Evropě díky novým projektům s francouzskou PSA Peugeot Citroën, včetně společné továrny v Rusku a partnerství při vývoji a výrobě elektrických vozů, napsala agentura Reuters.

Na českém trhu prodala automobilka loni kolem 1 500 osobních a užitkových vozů a na trhu měla zhruba procentní podíl. Letos plánuje prodat 1 800 aut a do pěti let chce prodej v Česku zdvojnásobit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků