Hlavní obsah
Tamo Racemo Foto: Martin Žemlička, Novinky

Ženeva: Tata bude vyrábět sporťák

Indický výrobce automobilů Tata bude vyrábět sportovní auto pro indický trh. Paradoxně jej představil v Ženevě, i když vlastně tak zvláštní to není. Vzhled vozu totiž navrhli v designérském středisku Tata v Turíně.

Tamo Racemo Foto: Martin Žemlička, Novinky
Ženeva: Tata bude vyrábět sporťák

Největší indický výrobce automobilů Tata Motors uvede na trh svůj první sportovní vůz. Pod značkou Tamo uvede na začátku příštího roku na trhu v Indii dvoumístné kupé s názvem Racemo.

Celková délka vozidla dosáhne 3,8 metru, hmotnost zhruba 800 kilogramů. Vůz bude poháněn přeplňovaným tříválcovým motorem o objemu 1,2 litru s výkonem přes 140 kW (190 koní). S ním by auto mělo zrychlit na stovku pod šest sekund.

Tamo Racemo

Foto: Martin Žemlička, Novinky

Tamo Racemo

Foto: Martin Žemlička, Novinky


Zvláštností auta je i jeho konstrukce. Panely jsou totiž ze speciálního, samotnou tatou vyvinutého sendvičového materiálu MoFlex Multi-Material Sandwich (MMS), který by měl být lehký, pevný a přitom poskytovat výrobcům naprostou svobodu v tvarování.

Cena se má pohybovat kolem 40 000 eur (1,1 miliónu Kč) a vzniknout by mělo 250 vozů.

Tamo Racemo

Foto: Tata

Tamo Racemo

Foto: Tata

Značka Tata proslula nejlevnějším vozem na světě pod názvem Nano. Ten se ale do Evropy nikdy nedovážel. Tata vlastní britské klasické výrobce aut Land Rover a Jaguar. V Ženevě ukazuje ještě malý sedan Tigor a kompaktní SUV Nexon.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků