Hlavní obsah
 

Závodní fabia se převlékla do upírského, prohlédněte si ji na exkluzivním videu

Na nadcházející Rally Bohemia, která se koná tento víkend v okolí Mladé Boleslavi, pojede posádka Kopecký/Dresler s černou Fabií R5 a nikoli tradiční bílo-zelenou. Jde o poctu sci-fi hororu Upír z Feratu, jenž měl premiéru před 35 lety. Novinky.cz získaly k modelu R5 Ferat exkluzivní video.

 
Závodní fabia se převlékla do upírského, prohlédněte si ji na exkluzivním videu

Před dvěma lety tovární posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler řídila Fabii S200 v retro červeno-bílé kombinaci, letos na „bohemce” předvedou svou Fabii R5 v hodně netradičním černém provedení a s černo-rudým písmenem F na kapotě. Na zatím jediné zveřejněné fotografii působí soutěžní automobil zvláštně, výsledné hodnocení je ale dobré nechat až po prvním „živém” kontaktu.

Soutěžní speciál oslavuje 35. výročí sci-fi hororu Upír z Feratu. Automobil, který místo benzínu jezdil na krev, vznikl coby jediný prototyp. Navrhl jej český umělec Theodor Pištěk, který později dostal Oscara za kostýmy k filmu Miloše Formana Amadeus.

Škoda Fabia R 5 (2015)

Foto: Škoda Auto

Automobil, který si zahrál ve filmu, bude k vidění ve škodováckém muzeu v Mladé Boleslavi. Závodní Fabii R5 pak bude možné vidět po celou sobotu a neděli na rychlostních zkouškách v okolí Mladé Boleslavi.

Oba modely si můžete prohlédnout ve škodováckém muzeu v Mladé Boleslavi.

Foto: Martin Žemlička, Novinky

„Je to super akce. Myslím, že naše černá Škoda Fabia R5 bude pro fanoušky jedinečný motiv k fotografování. Pro nás je ale nejdůležitější, abychom na Rally Bohemia byli stejně úspěšní jako dosud a abychom dále posílili své vedení v českém mistrovství. Cílem je čtvrté vítězství v sezóně,“ řekl Jan Kopecký.

Mimochodem, od roku 2009 zde vyhrávaly výhradně tovární týmy Škoda. Rally Bohemia se od svého prvního ročníku v roce 1974 až do roku 1985 jmenovala Rally Škoda. Cílem bylo otestovat škodovky v extrémních podmínkách, celkem v prvních ročnících měl závod včetně přejezdů až 1800 kilometrů.

Škoda 110 Super Sport Ferat, typ 724 (1971). Původně bílý, pro filmové potřeby černě přestříkaný sportovní automobil, známý především jako hlavní hrdina filmu Upír z Feratu, 1981.

Foto: Škoda Auto

Anketa
Líbí se vám černá Fabia R5?
Ano
92.7 %
Ne
7.3 %
Celkem hlasovalo 1037 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků