Hlavní obsah
 

Výrobce iPhonů představil své první tři elektromobily

Tchajwanská společnost Foxconn v pondělí představila své první tři prototypy elektromobilů. Firma, která je známá především jako smluvní dodavatel spotřební elektroniky a vyrábí například chytré telefony iPhone pro americkou společnost Apple, tak pokračuje v expanzi do automobilového průmyslu.

 
Výrobce iPhonů představil své první tři elektromobily

Foxconn představil prototypy sportovně-užitkového vozu (SUV), sedanu a autobusu. Prototypy vyrobila firma Foxtron, která je společným podnikem Foxconnu a tchajwanského výrobce automobilů Yulon Motor.

Sedan, na jehož vývoji se podílela italská designérská společnost Pininfarina, by měla v příštích letech prodávat nejmenovaná automobilka mimo Tchaj-wan, zatímco SUV by se mělo v roce 2023 objevit na tchajwanském trhu pod jednou ze značek firmy Yulon.

Autobus, který ponese značku Foxtron, by měl v příštím roce začít jezdit v několika tchajwanských městech ve spolupráci s místními dopravními podniky. Foxconn je největším smluvním výrobcem elektroniky na světě a hodlá se stát velkým hráčem také na světovém trhu s elektromobily.

„Zatím dělá Foxconn (v oblasti elektromobilů) docela dobrý pokrok,” uvedla analytička technologického sektoru Kylie Huangová ze společnosti Daiwa Capital Markets. Společnost Foxconn začala poprvé hovořit o svých ambicích v oblasti elektromobilů v listopadu 2019.

Letos například oznámila dohodu, že bude vyrábět elektromobily pro americký start-up Fisker. Začátkem tohoto měsíce koupila montážní závod amerického výrobce elektrických vozů Lordstown Motors.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků