Hlavní obsah
BMW iNext je vzhledově nápadité, ale vypadá jako hlodavec. Foto: BMW

Vyrábějte sexy elektromobily, říká německý ministr

Německý ministr hospodářství Peter Altmaier se nechal slyšet, že by si tamní automobilky měly vzít příklad z americké Tesly a vyrábět přitažlivější elektrická auta. Volkswagen však už taková chystá.

BMW iNext je vzhledově nápadité, ale vypadá jako hlodavec. Foto: BMW
Vyrábějte sexy elektromobily, říká německý ministr

„Opravdu by mě zajímalo, kdy vy, pane Zetsche, nebo vy, pane Diessi, nebo vy, pane Krugere, postavíte auto jen z poloviny tak sexy, jako je Tesla,” řekl německý ministr hospodářství Peter Altmaier na panelu o umělé inteligenci, píše německý web magazínu Spiegel.

Tesla Model S P100D

Foto: Tesla

„Co se týče atraktivity vašich elektromobilů, mohli byste přijít s nějakými novými nápady,” dodal. Skutečně - např. Audi e-tron sice není ošklivé, ale taky to oproti zbytku nabídky značky není moc inovativní.

Audi e-tron (2018)

Foto: Audi 4x

Mercedes-Benz EQC je po vzhledové stránce nápaditější, byť ne o moc. Samozřejmě je ale otázkou, zda to je dobře. A BMW se s modely i3 a i8 od běžného vzhledu svých aut odlišilo docela hodně. Koncept iNext, vyobrazený nahoře, jde ještě dál.

Mercedes-Benz EQC

Foto: Mercedes-Benz

Tesle se musí přiznat, že její auta vypadají velmi atraktivně a elegantně, ale např. koncepty řady I.D. značky Volkswagen na tom nejsou s elegancí o tolik hůř. Zejména velký I.D. Vizzion oku lahodí. [celá zpráva]

Volkswagen I. D. Vizzion

Foto: Volkswagen

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků