Hlavní obsah
Seat Leon Foto: Martin Žemlička, Novinky

VW vymění šéfa ztrátové divize Seat

Generální ředitel ztrátové španělské automobilky Seat James Muir (54) končí ve funkci. Od května ho nahradí Jürgen Stackmann (51), který dříve působil i ve Škodě Auto.

Seat Leon Foto: Martin Žemlička, Novinky
VW vymění šéfa ztrátové divize Seat

Muir stál v čele Seatu od září 2009. Po celou tuto dobu je Seat ztrátový. Volkswagen neuvedl důvod svého rozhodnutí. Pouze oznámil, že Muir přispěl k restrukturalizaci Seatu a dostane novou funkci na úrovni skupiny. Bližší informace zatím odmítl poskytnout.

Stackmann nyní působí jako ředitel marketingu skupiny Volkswagen. Do loňského roku zastával funkci člena představenstva pro prodej a marketing v české Škodě Auto.

Volkswagen koupil Seat v roce 1986. Chtěl tak posílit své napojení na rychle rostoucí španělský trh. V posledních letech však kvůli finanční krizi prodej aut ve Španělsku prudce klesá a Seat je nyní jedinou z pěti hlavních značek Volkswagenu, která je ztrátová. Snižování nákladů, nové modely a zahájení prodeje seatů v Číně však pomohly automobilce loni snížit ztráty o téměř třetinu na 156 miliónů eur (přes čtyři miliardy korun).

Finanční ředitel Volkswagenu Hans Dieter Pötsch původně uváděl, že Seat by se mohl vrátit k zisku v letošním roce. Minulý měsíc však svůj odhad poopravil a v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung prohlásil, že zatím není jisté, zda se Seat letos vrátí k zisku, napsala agentura Reuters.

Volkswagen vlastní celkem 12 značek. Do skupiny patří značky osobních aut VW, Audi, Seat, Škoda, Bentley, Bugatti, Lamborghini a Porsche, nákladní MAN a Scania a VW užitkové vozy a motocykly Ducati.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků