Hlavní obsah
Foto: MěDK Karviná

VW Caddy se představuje

Jednou z nejvýraznějších premiér na nedávném mezinárodního autosalonu RAI v Amsterdamu obstaral nový Volkswagen Caddy.

Foto: MěDK Karviná
VW Caddy se představuje

Tento užitkový model dokládá, že design a vyspělé technologie už nejsou výsadou pouze osobních vozů, ale stávají se ceněnými atributy i lehkých užitkových modelů. A právě v tom je jedna ze zásadních předností nového Caddy: asi 50 procent všech komponentů je společných s modelem Golf páté generace a modelem Touran. Interiér je zcela nový a jeho precizním zpracováním vnáší Volkswagen do segmentu lehkých dodávkových automobilů novou kvalitu.

Van a kombi

Nový Caddy se bude nabízet ve dvou provedeních: Van a Kombi. Jeho délka narostla na 4405 mm, šířka na 1802 mm, výška na 1833 mm, rozvor činí 2682 mm. Užitečnou hmotností 750 kg se nový Caddy zařazuje mezi nejvýkonnější vozy své kategorie. Prostor pro náklad má objem 3,2 m 3, což je o 300 litrů více než v případě jeho předchůdce.

Nákladový prostor je snadno přístupný zadními výklopnými nebo dvoukřídlými dveřmi a standardně dodávanými posuvnými dveřmi v pravém boku. Na přání mohou být posuvné dveře i v druhém boku skříně. Zákazníci si však budou moci objednat i variantu bez bočních dveří. Šířka ložné plochy mezi podběhy kol činí 1172 mm, délka pak 1781 mm. Na zcela rovnou podlahu vozu lze uložit zboží vyrovnané na Euro-paletě.

Až sedm sedadel

Nový Volkswagen Caddy Kombi je prvním vozem své kategorie, který nabízí až sedm sedadel. První řada sedadel v prostoru skříně je asymetricky dělená v poměru 1/3 ku 2/3, jednotlivé části lze nezávisle na sobě překlápět. Pro přepravu nákladu nabízí Caddy Kombi prostor o velikosti až 2305 l, což patří ke špičkovým hodnotám v tomto segmentu. Na přání se do zadní části skříně dodává dvoumístná lavice.

Caddy bude na trh uveden nejprve se zážehovým motorem o objemu 1,4 l a výkonu 55 kW/75 k a vznětovým motorem s atmosferickým plněním a se systémem přímého vstřikování nafty do válců 1.9 SDI o výkonu 51 kW/70 k. O něco později nabídku obohatí zážehový čtyřválec o objemu 1,6 l a výkonu 75 kW/102 k a turbodiesel 1.9 TDI o výkonu 77 kW/104 k.

Další předností vozu Caddy Kombi je velmi bohatá bezpečnostní výbava - u všech sedadel jsou tříbodové bezpečnostní pásy, sériově se montují dva čelní airbagy a na přání i boční. Do standardní výbavy patří také protiblokovací systém brzd ABS, brzdový asistent BA a protiprokluzové zařízení ASR. Volkswagen Caddy má u všech kol kotoučové brzdy. Za příplatek se do modelů Kombi poháněných zážehovým motorem o objemu 1,6 l a turbodieselem 1.9 TDI dodává i elektronický stabilizační systém ESP.

Uvedení nového modelu Caddy na český trh je naplánováno na konec prvního čtvrtletí roku 2004. Cena zatím nebyla stanovena. Největšími konkurenty jsou Fiat Dobló, Ford Connect, Opel Combo, Peugeot Partners, Citroën Berlingo a Renault Kango.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků