Hlavní obsah
Volvo XC60 2022. Foto: Volvo

Volvo XC60 prošlo modernizací, má palubní systém od Googlu

Střední SUV od automobilky Volvo XC60 se v letošním roce dočkalo faceliftu. Model se v současné podobě vyrábí od roku 2017, i přesto je hlavní inovace třeba hledat uvnitř auta.

Volvo XC60 2022. Foto: Volvo
Volvo XC60 prošlo modernizací, má palubní systém od Googlu

Volvo XC60 je v dlouhodobém horizontu nejoblíbenějším modelem švédské automobilky, a tak bylo jen otázkou času, kdy se jej firma rozhodne zatraktivnit. Informace o aktualizaci pro rok 2022 přinesl nejprve fanouškovský web Volvo-pics a následně je potvrdil sám výrobce.

Volvo u XC60 očekávaně prakticky nezměnilo vzhled, protože právě ten byl a stále je velkou zbraní auta. Jiná jsou zatmavená koncová světla a také zcela ukryté koncovky výfuků.

Volvo XC60 modelového roku 2022.

Foto: Volvo

Za největší změnu lze brát infotainment, který pracuje na bázi operačního systému Google Android. Díky tomu lze v autě využívat aplikace jako Google Maps, Google Assistant i jiné, jež bude do systému možno stáhnout z internetového obchodu Google Play. Systém pracuje na bázi vzdáleného úložiště dat.

Oficiálně Volvo zatím nesdělilo nic o tom, zda se něco změní pod kapotou menšího SUV. Stránka Volvo-pics hovoří o vylepšení elektrického dojezdu u plug-in hybridní verze auta. Ostatní motory pak budou fungovat v rámci stávající mild-hybridní technologie využívající rekuperaci.

Volvo také oznámilo, že se v modernizované XC60 objeví bezpečnostní systémy ADAS, které fungují ve spolupráci s několika radary, senzory a kamerami. Auto umí díky chytrému softwaru samo zastavit, udržovat se ve správném pruhu nebo sledovat ostatní řidiče i chodce v okolí a reagovat na jejich výpady.

Volvo XC60 2022.

Foto: Volvo

Švédi hodlají začít prodávat vylepšené SUV přibližně v polovině roku 2021, výroba by měla začít probíhat na konci letošního května. Cena zatím nebyla oznámena.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volvo na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volvo XC60 na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků