Hlavní obsah
Foto: Martin Žemlička, Novinky

Volkswagen převzal evropské výzkumné centrum BlackBerry

Koncern Volkswagen převzal evropské výzkumné a vývojové centrum společnosti BlackBerry v Bochumi. Automobilový koncern z Wolfsburgu zároveň založil novou společností Volkswagen Infotainment GmbH.

Foto: Martin Žemlička, Novinky
Volkswagen převzal evropské výzkumné centrum BlackBerry

"Připojení do sítě bude při vytváření aut budoucnosti rozhodující," prohlásil člen představenstva značky Volkswagen zodpovědný za vývoj Heinz-Jakob Neusser.

Kanadský výrobce chytrých telefonů BlackBerry svého času zaměstnával ve svém centru ve městě Bochum až 300 inženýrů. Po obrovském poklesu podílu na trhu však nyní firma bojuje o své přežití. Volkswagen uvedl, že chce převzít všech zbývajících zhruba 200 zaměstnanců centra.

Autopilot v autech kolem roku 2025

Již v polovině příštího desetiletí mají jezdit auta na dlouhé vzdálenosti na autopilota. Předpokladem toho je množství senzorů a propojení auta s okolím. Prvním stupněm k tomu má být částečná automatizace při jízdě v dopravní zácpě nebo v parkovacích domech.

Volkswagen prorokuje, že v budoucnu bude běžná komunikace mezi vozidly a čerpacími stanicemi, nákupními centry, parkovišti a dopravní infrastrukturou (Car-to-X-Communication). Další oblastí je také komunikace mezi jednotlivými vozidly (Car-to-Car-Communication). Řidič může být díky tomu kupříkladu informován o dopravních komplikacích nebo překážkách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků