Hlavní obsah
Ilustrace Volkswagenu Arteon Shooting Brake Foto: Volkswagen

Volkswagen poodhalil Arteon Shooting Brake, přijde spolu s modernizací

Elegantní velký kombík značky Volkswagen přijde s modernizací modelu Arteon. Automobilka ho s označením Shooting Brake ukázala na ilustraci, která podle tiskové zprávy má k realitě velmi blízko.

Ilustrace Volkswagenu Arteon Shooting Brake Foto: Volkswagen
Volkswagen poodhalil Arteon Shooting Brake, přijde spolu s modernizací

Pomiňme nyní, že „shooting brake” by měl být dvoudveřový, nikoliv čtyřdveřový kombík. Elegance bude mít i tak na rozdávání, alespoň soudě dle ilustrace zveřejněné automobilkou Volkswagen.

Je potvrzením, že Arteon bude mít i variantu kombi, která přijde spolu s modernizací známého a relativně oblíbeného grand toureru se stupňovitou zádí. Ten se ukázal vedle kombíku.

Ilustrace modernizovaného Volkswagenu Arteon

Foto: Volkswagen

Na obou obrázcích zaujme zejména linka svítící přes celou šířku přídě. Takovýto světelný podpis se již nějakou dobu objevuje na zádích aut. Vpředu ho na moderních autech najdeme jen na Mercedesu EQC, a tam svítí spolu s obrysovkami, nikoliv jako denní svícení.

Linka nad maskou u Mercedesu EQC (na snímku) bohužel nesvítí s denním svícením.

Foto: Mercedes-Benz

Je pravděpodobné, že u Arteonu bude funkce linky podobná; dle předpisu EHK č. 48, který upravuje osvětlení vozidel, musí být denní svítilny dvě a musí mezi nimi být vzdálenost nejméně 600 mm. Pro obrysové svítilny platí stejné požadavky.

Nový model Arteon má mít také „zcela nové uživatelské prostředí”, pokračuje tisková zpráva, a nový infotainment s připojením k internetu. Pod kapotou bude „optimalizovaná paleta pohonů”; co to konkrétně znamená, je zatím otázkou.

Automobilka dále hovoří o vyspělejších jízdních asistentech, konkrétně zmiňuje např. Travel Assist, který je v podstatě poloautonomním řízením, ovšem člověk za volantem ho musí stále hlídat. Funguje až do 210 km/h.

Kompletní představení modernizovaného VW Arteon proběhne ještě v červnu.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků