Hlavní obsah
Foto: Martin Žemlička, Novinky

Volkswagen letos prodá v Číně přes dva milióny vozidel

Největší evropská automobilka Volkswagen plánuje letos prodat na čínském trhu přes dva milióny automobilů. Vlastník české Škody Auto také očekává, že růst jeho prodeje v Číně překoná v příštích letech růstové tempo celého tamního trhu. Uvedl to v pondělí na autosalonu v jihočínském Kuang-čou šéf čínských operací Volkswagenu Karl-Thomas Neumann.

Foto: Martin Žemlička, Novinky
Volkswagen letos prodá v Číně přes dva milióny vozidel

Od ledna do října prodal Volkswagen na největším automobilovém trhu světa téměř 1,9 miliónu vozů. V meziročním srovnání to znamená nárůst o 14,8 procenta. Automobilka čeká, že v nadcházejících letech bude čínský automobilový trh růst tempem 8-10 procent ročně a že Volkswagen bude dosahovat rychlejšího růstu.

Manažeři Volkswagenu na akci v metropoli provincie Kuang-tung uvedli, že automobilka pracuje na tom, aby do roku 2015 své výrobní kapacity v Číně zdvojnásobila na tři milióny vozů ročně. Volkswagen vyrábí v Číně automobily ve společných podnicích s domácími společnostmi SAIC Motor Corp a FAW Group.

Volkswagen se chce do roku 2018 stát největším výrobcem automobilů na světě. Šéf společnosti Martin Winterkorn tento měsíc německému tisku řekl, že skupina by mohla do konce příštího roku zvýšit globální počet svých zaměstnanců o více než deset procent na půl miliónu. Z toho Škoda Auto zaměstnává zhruba 25 000 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků