Hlavní obsah
Volkswagen Crafter 4Motion Foto: Volkswagen

Volkswagen Crafter 4Motion: vybaven do terénu

Tuzemské zastoupení Volkswagenu začalo nabízet velkou dodávku Crafter určenou do velmi náročného terénu. Systém 4x4 dodává rakouská firma Achleitner. Cena za přestavbu není zrovna lidová a v Česku přijde na 780 796 korun (bez samotného auta).

Volkswagen Crafter 4Motion Foto: Volkswagen
Volkswagen Crafter 4Motion: vybaven do terénu

V čem je Crafter 4Motion jiný od ostatních verzí této dodávky, která má společné geny s Mercedesem Sprinter? Zejména je to systém pohonu všech kol od firmy Achleitner s redukčním převodem (2,5:1). Jde o trvalý pohon všech kol, kdy se na každou nápravu dostane 50 procent točivého momentu. V sériové výbavě jsou i dvě uzávěrky diferenciálu - mezinápravového a zadního. V seznamu příplatkové výbavy je i uzávěrka předního diferenciálu.


Pod kapotou verze 4Motion, dodávané v celkové hmotnosti 3,5 nebo 5 tun, si moc vybírat nemůžete, v nabídce je jediná motorizace. Jde o dvoulitrový čtyřválec 2.0 BiTDi s nejvyšším výkonem 120 kW (163 k) v kombinaci s šestistupňovou mechanickou převodovkou. Dvoulitrový turbodiesel přeplňovaný dvěma turbodmychadly nabídne při 1800 otáčkách 400 Nm.

Úpravy najdete i na podvozku: zesílené jsou pružiny, tlumiče jsou nově tužší. Crafter 4Motion má světlou výšku zvýšenou až o 280 mm.

Paket Crafter 4Motion přijde na 780 796 korun, k ceně je nutné samozřejmě připočíst i cenu za samotnou dodávku. Terénní přestavba se dodává pro všechny nabízené karosářské varianty s výjimkou modelů Crafter 30, tj. skříňový vůz, kombi, podvozek s kabinou a podvozek s dvojkabinou.

Volkswagen Crafter 4Motion

Foto: Volkswagen

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků