Hlavní obsah
Koncept Peugeot E-Legend na pařížském autosalonu 2018 Foto: Marek Bednář, Novinky

V Peugeotu mají jasno. Kupé milujeme, ale na vývoj nezbývají peníze

Obecně platí, že dvoudveřový automobil, takzvané kupé, je synonymem pro elegantní a sportovně vyhlížející vůz. Na trhu jich ale přesto ubývá a vydrží jich jen pár. S tím ostatně souhlasí i v Peugeotu, automobilce, která tomuto konceptu sama dlouho věřila.

Koncept Peugeot E-Legend na pařížském autosalonu 2018 Foto: Marek Bednář, Novinky
V Peugeotu mají jasno. Kupé milujeme, ale na vývoj nezbývají peníze

Žalostný nedostatek dvoudveřových kupé je nejmarkantnější ve chvíli, kdy se zákazník podívá na současný trh. Ano, existují výjimky, jako jsou Ford Mustang, Mercedesy nebo BMW či Audi, ale obecně tento segment spíše stagnuje a slábne, než roste.

Tento fenomén ostatně potvrdil pro server Autocar i šéf automobilky Peugeot Jean-Philippe Imparato. Podle něj za vším stojí nedostatek financí na stylové modely. Rozhodně ovšem ne design vozidel. „Sám ta auta miluji,“ uvedl nevyšší muž francouzské automobilky.

Láska bohužel v obchodě není na prvním místě. Vývoj 5G konektivity, elektromobilita, autonomní vozidla, poloautomatické řízení nebo stále rostoucí vývoj a výroba SUV. Takové jsou hlavní cíle investic většiny velkých automobilek, kvůli kterým už na kupé zkrátka nestačí peníze. Tedy alespoň podle Imaparata.

V současné době obecně platí, že zákazníci pomalu opouští malá, kompaktní vozidla a raději nakupují velká SUV. Ve Spojených státech dokonce prodejci zaznamenali klesající prodeje u tak oblíbeného modelu, jakým je Chevrolet Camaro. Začalo se tak mluvit o tom, že bude jeho výroba zcela ukončena. Milovníkům kupé tak nezbývá nic jiného, než doufat, že současná obliba SUV je jen trend, který časem odezní.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Peugeot na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků