Hlavní obsah
Škoda Yeti - Auto roku v ČR - 2009 Foto: maž, Novinky

V české anketě Auto roku je 38 nových automobilů

Celkem 38 letošních automobilových novinek nominoval Klub motoristických novinářů (KMN) do soutěže Auto roku 2011 v České republice. Vítěze vyhlásí porota v prosinci.

Škoda Yeti - Auto roku v ČR - 2009 Foto: maž, Novinky
V české anketě Auto roku je 38 nových automobilů

Loni se o vítězství v anketě ucházelo 36 vozů, mezi kterými si triumf vybojovala Škoda Yeti před Opelem Astra a Mercedesem třídy E. Letos Škoda mezi nominovanými chybí. Nejvíce, po třech nominacích, mají značky Hyundai a Nissan.

Vítězný vůz, který bude moci titul auto roku používat celý příští rok, zvolí ve dvoukolové volbě porota složená z 39 domácích motoristických novinářů. V Česku se vyhlašují dvě ankety, ve kterých se volí Auto roku.

Podmínkou pro nominaci novinky do ankety je skutečně nová generace daného vozu s významnými technickými změnami, nikoli jen verze po omlazovacím faceliftu. Volí se vždy typ, popřípadě celá typová řada nominovaného auta, nikoli jeden vybraný model, jako je například varianta kombi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků