Hlavní obsah
Dodge Charger SRT s problematickými koly Foto: Dodge

Unikátní chyba značky Dodge. Nasadili kola, která se do auta nevejdou

V USA byla ohlášena nová svolávací akce na automobily, konkrétně na modely Dodge Charger a Challenger. Chyba je opravdu unikátní. Nevhodné disky a pneumatiky znamenají, že v podbězích není dost místa.

Dodge Charger SRT s problematickými koly Foto: Dodge
Unikátní chyba značky Dodge. Nasadili kola, která se do auta nevejdou

Svolávací akce se většinou ohlašují, když je nějaký dodaný díl vadný, nebo instalace neproběhla tak, jak měla. Tentokrát je ale všechno trochu jinak.

Celkem 173 vozů Dodge Charger a Dodge Challenger totiž má všechno správně. Jenže až posléze bylo zjištěno, že určitá kombinace pneumatik a černých šestipaprskových disků o průměru dvacet palců s výrobním kódem 5LD37RXFAA nenechává dost místa v podbězích kol.

Může se tedy stát, že pneumatiky se dotknou kloubů a táhel řízení.

Zatím to nijak zásadní problém není, nebyla hlášena žádná nehoda, natož zraněný či mrtvý, ale jde o zajímavý unikát.

Tyto chyby se totiž díky moderním technologiím vymýtily. Konstrukční 3D programy totiž snadno dokážou odhalit jakoukoli kolizi mezi díly, ovšem musí být do programu nasazeny. Což se ale v tomto případě zjevně nestalo.

Dodge Challenger Hellcat

Foto: Dodge

Zástupce koncernu FCA už oznámil, že 123 vozidel z celkového počtu už bylo v servisu s tímto problémem podchyceno a chyba napravena, zbytek se buď dostaví v nejbližších dnech sám, nebo bude oficiálně k návštěvě servisu vyzván.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Dodge na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků