Hlavní obsah
Důvod stažení? Problémy s airbagem Foto: Martin Žemlička, Novinky

Toyota stahuje 2,27 miliónu vozů kvůli potížím airbagu

Japonská automobilka Toyota oznámila, že stáhne 2,27 miliónu vozidel na celém světě včetně typů Corolla a Yaris, kvůli problémům s airbagem. Informovala o tom agentura AFP.

Důvod stažení? Problémy s airbagem Foto: Martin Žemlička, Novinky
Toyota stahuje 2,27 miliónu vozů kvůli potížím airbagu

Mluvčí firmy sdělil, že nafukování airbagu u dvou desítek modelů může být defektní a v nejhorším případě může způsobit požár. Stahování se týká 650 000 vozidel v Japonsku a 1,62 miliónu v zahraničí.  Už v loňském roce největší japonská automobilka Toyota kvůli potenciálně vadným airbagům stahovala 1,73 miliónu vozů, z toho asi 2500 aut v České republice.

Obavy vyvolávaly airbagy pro sedadlo vedle řidiče u automobilů vyrobených v první polovině minulého desetiletí. Ty by nemusely fungovat správně kvůli možné závadě v pyrotechnickém zařízení, díky němuž se airbagy nafukují. Toyota sdělila, že o problému airbagů dostala celkem pět zpráv z USA a Japonska. Nedošlo ale kvůli tomu k žádnému zranění ani úmrtí. Vadné nafukovací zařízení firma vyměnila za nové, což by mělo u většiny modelů trvat zhruba jednu až dvě hodiny.

Toyotu zasáhly v letech 2009 až 2010 problémy s nechtěným zrychlováním jejích vozů a byla nucena svolat po celém světě k opravám přes osm miliónů aut. Rozsáhlé stahování automobilů k opravě mělo dočasně negativní dopad na její pověst výrobce kvalitních vozů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků