Hlavní obsah
Současné BMW 216i Active Tourer Foto: Marek Bednář, Novinky

Testuje BMW modernizovaný Active Tourer? Fotky prototypu to naznačují

Řada 2 Active Tourer měla skončit, ale podle čerstvě zveřejněných fotografií BMW testuje buď modernizovanou verzi, anebo zcela novou generaci. Stavba karoserie je stejná, některé detaily jsou ovšem viditelně nové.

Současné BMW 216i Active Tourer Foto: Marek Bednář, Novinky
Testuje BMW modernizovaný Active Tourer? Fotky prototypu to naznačují

Je tomu zhruba rok, co se hovořilo o tom, že „krtek” z portfolia BMW, model 2 Active Tourer, nedostane nástupce.

Fotografie čerstvě zveřejněné na instagramovém účtu Wilco Blok, spolehlivém zdroji fotografií maskovaných prototypů, však hovoří jinak - automobilka podle nich testuje maskovaný Active Tourer.

Samozřejmě od automobilky samotné žádné potvrzení neexistuje, ovšem maskovací fólie přesně odpovídá té, kterou BMW používá na svých ostatních autech, a i otvory pro přístup chladicího vzduchu ukazují na slavného mnichovského výrobce.

Stavbou přídě, siluetou i trojúhelníkovými okénky před předními dveřmi maskovaný prototyp naznačuje, že je nástupcem Active Toureru. Odlišnosti od současného modelu tu však samozřejmě jsou - všimněte si jiného ukotvení zrcátek a také jiného tvaru okna mezi sloupky C a D.

Současné BMW 216i Active Tourer

Foto: Marek Bednář, Novinky

Zda se jedná o již druhou modernizaci Active Toureru současné generace F45, který se prodává od roku 2014, nebo zda půjde o zcela novou generaci, zatím není jasné.

Jako pravděpodobné se však jeví, že novinka bude jezdit na platformě UKL2, stejně jako dosavadní Active Tourer; ten je nejstarším modelem na tomto základu.

Nejnovějším je naopak řada 2 Gran Coupé, která přišla na svět v loňském roce a ukázala, že tato platforma rozhodně nepatří do starého železa.

A proč se Active Toureru říká „krtek”? Zejména proto, že to v roce 2014 bylo první auto značky BMW s pohonem předních kol v historii, a tedy jako skutečný krtek „hrabe předníma”.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut BMW na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků