Hlavní obsah
 

Tesla explodovala v garáži. Příčina není známá

Tesla Model S staršího data výroby vzplála v šanghajské garáži, a to bez zjevného důvodu. Nebyla připojena k nabíječce a ani nedošlo k žádné nehodě. Příčina požáru, který zničil několik dalších aut, je předmětem vyšetřování.

 
Tesla explodovala v garáži. Příčina není známá

Hořící auto je vždycky problém, když začne hořet po nehodě či za jízdy, je to pochopitelnější. Když ale začne hořet z ničeho nic, stojíc na parkovišti, je to opravdu na pováženou. A přesně tohle se dle dostupných informací stalo večer 21. dubna v Šanghaji.

Hořící vůz byl Tesla Model S staršího data výroby – dle černé přední masky to byl modelový rok nanejvýš 2016. Video ukazuje, jak zpod auta, kde je umístěna lithium-iontová baterie, napřed začne vycházet kouř a poté dojde k výbuchu. O chvíli později vidíme také výsledek – několik zcela shořelých aut.

Starší provedení Tesly Model S (Ilustrační foto)

Foto: Tesla

Podle webu Business Insider bylo na místo vysláno 15 hasičských jednotek, kterým trvalo zhruba hodinu požár zvládnout. Agentura AP píše, že se hasiči nemohli dostat do garáže kvůli zplodinám, a tak do ní jen pouštěli vodu.

Při požáru nebyl nikdo zraněn. Automobilka na místo vyslala tým techniků, aby zjistili příčinu; zatím víme, že vůz nebyl v době vzplanutí připojen k nabíječce.

Požáry elektromobilů se špatně hasí

Automobilka Tesla tvrdí, že její auta postihují požáry výrazně méně často, než se to děje u konvenčních vozidel. Jenže video ze Šanghaje není prvním incidentem, kdy vůz značky Tesla patrně samovolně vzplanul.

Nikoliv nepodobný incident se přihodil vloni v prosinci v USA na parkovišti pneuservisu s tím, že vůz zahořel znova ve stejném dni. Další samovolné vzplanutí, tentokrát za jízdy a opět v USA, bylo hlášeno vloni v červnu.

Poškozené lithium-iontové baterie mohou kdykoliv vzplanout, a proto relativně nedávno v ještě jiném případě v Nizozemsku hasiči použili poněkud neortodoxní metodu hašení – ponořili BMW i8 do vody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků