Hlavní obsah
Suzuki Swift po modernizaci Foto: Suzuki GB

Suzuki Swift prošlo modernizací, nabídne nový motor

Snad už legendární hatchback segmentu B je ve své generaci na trhu od roku 2017, čas tedy přišel na dílčí modernizaci. Zvenčí si faceliftu pravděpodobně nevšimnete, technika se ale změnila.

Suzuki Swift po modernizaci Foto: Suzuki GB
Suzuki Swift prošlo modernizací, nabídne nový motor

Po stránce vnějšího designu se na inovovaném swiftu změnila jen mřížka masky chladiče s odlišnými voštinami a výraznější chromovou linkou, změnila se rovněž grafika zadních svítilen. Nový je oranžový lak karoserie i vzhledy litých kol.

Středem nabídky zůstává mild-hybridní dvanáctistovka, ovšem kvůli snížení emisí doznala podstatných změn, nově má tak kódové označení K12D namísto K12C. Znamená to mimo jiné instalaci dvojitého vstřikování, úprav se dočkal systém časování ventilů.

Suzuki Swift po modernizaci

Foto: Suzuki GB

Suzuki Swift před modernizací

Foto: Petr Horník, Právo

Rovněž byl ale snížen výkon jednotky. Z původních 66 kilowattů, 90 koní, na 61 kW, 83 k. Nejvyšší točivý moment klesl ze 120 newtonmetrů při 4400 otáčkách na 107 Nm při 2 800 otáčkách.

Dosavadní 12V mildhybridní ústrojí dostalo významnou asistenci v podobě většího akumulátoru, jehož kapacita se zvýšila ze 3 Ah na 10 Ah. Normovaná spotřeba zůstává na hodnotě 4,8 l/100 km.

Složení výbavy na českém trhu je zatím otázkou, britské zastoupení ale slibuje výrazné posílení základního stupně, který má obsahoval i LED světlomety nebo adaptivní tempomat.

Swiftu čtvrté generace se Suzuki ve 119 zemích podařilo od roku 2017 prodat na 745 tisíc. Pro evropské trhy se vyrábí v japonském závodě Sagara.

Suzuki Swift po modernizaci

Foto: Suzuki GB

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Suzuki na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Suzuki Swift na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků