Hlavní obsah
Subaru Viziv GT Vision Concept Foto: Subaru

Subaru připravuje auto s motorem uprostřed

Zapomeňte na BRZ. Koncepce motoru vepředu u sportovního auta nemá budoucnost. Alespoň ne u Subaru. Motor se prý postěhuje doprostřed.

Subaru Viziv GT Vision Concept Foto: Subaru
Subaru připravuje auto s motorem uprostřed

Už nyní se prý někde prohání auto s vizáží BRZ, které však má trochu zvláštní střeva. Motor je uprostřed (tedy za sedadly řidiče) a pohání zadní kola. Ta přední pak jsou pod výkonovou taktovkou dvou elektromotorů.

Výhody jsou zcela jasné. Odlehčení systému pomocí přesunu boxeru doprostřed, zlepšení výkonových parametrů a hlavně snížení spotřeby. Už několik konceptů viziv mělo takový plán, jak kombinovat spalovací motor a elektromotory. A jak to vypadá, Subaru na tom pracuje intenzivně dál. [celá zpráva]

Subaru VIZIV Future Concept

Foto: Subaru

Teď je otázka, jak to nakonec dopadne. Zůstane motor uprostřed a bude z toho sporťák, nebo se přesune zpátky dopředu a elektromotory dozadu a bude z toho crossover? Oboje je prý možné. Nová platforma, která se na kombinaci spalovacího motoru a elektromotorů připravuje, prý počítá se vším.

Bude to něco jako speciální náprava od ZF, kterou jsme vám nedávno představili? Ta dokáže být klasickou nápravou, nápravou hnací pod motorem, dokáže být hnanou nápravou s diferenciálem, ale dokáže v sobě i nést elektromotory. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků