Hlavní obsah
SsangYong Korando Foto: SsangYong 4x

SsangYong se vrací do České republiky. Představuje novou generaci Koranda

První fotografie, kde je vidět i nová generace modelu SsangYong Korando, se objevila na internetu. Tohle SUV dlouho slibovalo mnoho z konceptu e-SIV, ale nakonec z něj nemá prakticky nic.

SsangYong Korando Foto: SsangYong 4x
SsangYong se vrací do České republiky. Představuje novou generaci Koranda

Na přelomu roku se vrátila značka SsangYong do České republiky. Po mnoha letech chce zaujmout sice stejnou strukturou vozidel co do jmen, ale přesto zcela jinými modely. Zkrachovalá značka se totiž přerodila a současné modely nemají s těmi, které se zde prodávaly před lety, společné jen jméno.

SsangYong Korando D20DFT

Foto: Martin Žemlička, Novinky

Proti konceptu e-SIV je to trochu nudný kousek

Foto: SsangYong

Korando je toho dobrým příkladem. Auto je postavené na společném základu s modelem Rexton, s nímž také sdílí design, takže můžeme bez uzardění říct, že jde o jeho zmenšeninu. Pod kapotou patrně nahradí staré čtyřválce o objemu 2,2 litru nové agregáty o objemu 1,6 litru. Přesná data ještě neznáme, ta se dozvíme v rámci ženevského autosalonu, kdy bude auto oficiálně uvedeno do světa.

Zadní partie vyniká prohnutým stříbrným páskem

Foto: SsangYong

Plně digitální interiér

Foto: SsangYong

Co víme, je, že zavazadelník má objem 551 litrů a na přístrojovce jsou dva digitální displeje. Ten za volantem má úhlopříčku devět palců, ten uprostřed pak víc než deset palců.

Zároveň se také ukazuje, že SsangYong pod novým vlastníkem (je jím indická Mahindra) chce zcela odříznout minulost. A tak se změní i znak.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků