Hlavní obsah
Skica elektrického Ssangyongu Korando Foto: Ssangyong

Ssangyong poodhaluje elektrické korando, slibuje dojezd přes 400 km

Elektrická varianta Ssangyongu Korando se má odhalit už zanedlouho, automobilka tedy poutá skicou, která ukazuje přepracovanou příď. Podle dostupných informací bude elektromobil mít v rámci nabídky modelu nejvyšší výkon.

Skica elektrického Ssangyongu Korando Foto: Ssangyong
Ssangyong poodhaluje elektrické korando, slibuje dojezd přes 400 km

Staronová značka Ssangyong nechce zůstat pozadu a představí elektrickou verzi svého SUV Korando. Zatím si můžeme prohlédnout skicu, která se spolu s pár střípky informací objevila na italském webu automobilky pro média.

Ukazuje světlomety ze stávajícího koranda i trojdílné mlhovky, ovšem přední nárazník a maska chladiče jsou znatelně přepracované. Chybí většina otvorů pro vstup vzduchu, maska mezi světly má jiný tvar a také dostala logo, které značka používá v Koreji. To naznačuje, že až se vůz 7. srpna kompletně představí, stane se tak právě na domácím trhu.

Takto vypadá již prodávaný Ssangyong Korando eXDI AWD.

Foto: Marek Bednář, Novinky

Elektrické korando by mělo podle dostupných informací být poháněno jedním elektromotorem o výkonu 190 koní, což naznačuje pohon pouze jedné nápravy. Konvenční varianta přitom má čtyřkolku, a docela schopnou.

Podle webu AutoExpress, který má o voze pozoruhodné množství informací, má být nejvyšší rychlost 153 km/h a baterie, dodaná firmou LG Chem, má mít kapacitu 61,5 kWh. To má stačit k dojezdu cca 420 km dle měřicího cyklu NEDC, takže v reálném světě můžeme očekávat něco mezi 300 a 350 kilometry.

Vůz se má dostat do prodeje na jaře roku 2021. Na ceník je samozřejmě ještě brzy.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut SsangYong na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků