Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Smyky v šílených rychlostech za plného provozu, to je Arabský drift Hagwallah

Takzvaný Arabský drift je dlouhá léta hitem internetu. Na první pohled neuvěřitelně riskantní zábava je v Saúdské Arábii populární i přes výslovný zákaz, který platí od roku 2014.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Smyky v šílených rychlostech za plného provozu, to je Arabský drift Hagwallah

Některé národy si s sebou po motoristické stránce nesou určitá specifika. Často sledujeme ruské nehody stejně jako šílené smyky ze Saúdské Arábie. Říká se jim Hagwallah a jedná se o nechvalně proslulý národní sport.

Zatímco na klasické driftování, tedy kontrolovaný smyk všemi koly, potřebujete zpravidla pohon zadních nebo všech kol, v tomto případě je to docela jedno.

Pro šílené řidiče pracuje kinetická energie, jen se nesmí bát na široké dálnici škubnout volantem v neuvěřitelných rychlostech, často daleko nad 100, ale i 200 kilometrů za hodinu a hlavně za plného provozu.

Je to adrenalin, který vypadá zajímavě i na videu, které často rychlou jízdu zkreslí. Ovšem logicky mívá i špatné následky.

Místní úřady už v roce 2014 výslovně tento způsob jízdy postavily mimo zákon. I když by se dal označit za nebezpečný a nepředpisový i předtím. Možná i právě proto je tento fenomén stále živý a plní sociální sítě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků