Hlavní obsah
Škoda Kamiq staví na stejných základech jako Scala. Foto: Škoda 3x

Škoda zahájila v Mladé Boleslavi výrobu pátého modelu, crossoveru Kamiq

Škoda Auto začala ve svém hlavním závodě v Mladé Boleslavi vyrábět kompaktní městské SUV Kamiq. Každý den jich vyrobí 400. Z linky bude sjíždět spolu s modelem Scala, ze kterého vychází, i s dalšími modely Fabia, Octavia a Karoq. Škoda to v úterý oznámila v tiskové zprávě. K zákazníkům se první vozy dostanou v září.

Škoda Kamiq staví na stejných základech jako Scala. Foto: Škoda 3x
Škoda zahájila v Mladé Boleslavi výrobu pátého modelu, crossoveru Kamiq

Do výroby modelu Kamiq investovala automobilka v Mladé Boleslavi přibližně 100 milionů eur, tedy přes 2,5 miliardy Kč. Výrobní linka byla upravena pro platformu MQB27, kromě toho bylo zhotoveno nové lisovací nářadí.

V lakovně i v provozech svařovny a finální montáže byly vedle zásadních úprav provedeny také drobné změny s cílem umožnit například montáž nových dvoudílných světlometů vybavených technologií LED.

Kamiq je vedle modelů Kodiaq a Karoq třetím SUV značky určeným pro evropský trh a kombinuje výhody SUV, jakými jsou vyšší světlá výška nebo zvýšená pozice sedadel, s agilitou kompaktního vozu.

Cena vozu na českém trhu bude začínat na 379 900 Kč, tedy o 10 000 Kč více než Scala.

Na zádi je opět velký nápis Škoda.

Foto: Škoda

Interiér následuje směr Scaly, včetně velkého displeje infotainmentu.

Foto: Škoda

„V posledních měsících jsme ve výrobě a logistice vytvořili veškeré předpoklady pro to, abychom prostřednictvím modelu Kamiq oslavili úspěšný vstup do segmentu městských SUV,” uvedl člen představenstva odpovědný za oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus.

V Česku chce Škoda po náběhu výroby prodávat kolem 10 000 vozů Kamiq. V Evropě by to pak mohlo být kolem 100 000 aut.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků