Hlavní obsah
Škoda Rapid druhé novodobé generace Foto: Škoda Auto Rusko

Škoda ukazuje nový Rapid, Češi mají smůlu

Za nepřímého nástupce Škody Rapid je považována Scala, dočkáme se ale i nové generace Rapidu. Ruské zastoupení uvolnilo druhou designérskou skicu novinky. Liftback s novou tváří bude primárně určen právě pro ruský trh.

Škoda Rapid druhé novodobé generace Foto: Škoda Auto Rusko
Škoda ukazuje nový Rapid, Češi mají smůlu

V Mladé Boleslavi to neradi slyší, ale Scala skutečně částečně nahradila Rapid ve verzi Spaceback. Jakkoli se jedná o hodnotnější auto, se startem prodeje novinky se Rapid odporoučel.

Zdálo by se, že tímto novodobá historie modelu Rapid končí, ale už před měsícem ruské zastoupení Škody ukázalo první designérskou skicu. Nyní ale vidíme druhou upoutávku, a to ještě důležitější. Zadní pohled totiž naplno ukazuje, že jde znovu o liftback, původní karosářskou verzi prvního novodobého Rapidu.

Škoda Rapid druhé novodobé generace

Foto: Škoda Auto Rusko

Podle náčrtů lze předběžně soudit, že na starší základy platformy PQ25 byl implementován nový styl automobilky, podobný například právě Scale či nové Octavii. Ovšem stále je ještě možné, že i Rapid dostane modulární podlahu MQB. Každopádně v Rusku a okolních trzích zůstane a malý liftback od Škody tak v Evropě minimálně delší dobu neuvidíme.

Škoda Rapid (liftback) minulé generace

Foto: Petr Horník, Právo

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků