Hlavní obsah
Škoda Vision IN na prvním zveřejněném nákresu Foto: Škoda Auto

Škoda si údajně zažádala o registraci nového jména pro SUV

Škoda Kliq – tak se může jmenovat nový crossover pro Indii, vyvinutý z konceptu Vision IN. Vůz bude sdílet techniku s evropským Kamiqem, takže se v Evropě s největší pravděpodobností prodávat nebude.

Škoda Vision IN na prvním zveřejněném nákresu Foto: Škoda Auto
Škoda si údajně zažádala o registraci nového jména pro SUV

Podle webu GaadiWaadi.com si v Indii mladoboleslavská automobilka zažádala o registraci jména nového modelu Škoda Kliq. Má to být produkční verze konceptu Vision IN, který se tam představil začátkem února.

Další indická média přicházejí i s dalšími verzemi, které údajně leží na patentovém úřadu – Kosmiq, Karmiq či Konarq. Takové názvy už se skloňovaly v souvislosti s příchodem Kamiqu.

Škoda v názvech svých modelů opustila čísla před třiceti lety. S příchodem módy SUV se rozhodla, že všechny vozy tohoto typu se budou jmenovat od K a končit písmenem Q. Příkladem budiž evropská nabídka od největšího Kodiaqu přes Karoq po nejmenší Kamiq.

Škoda Vision IN

Foto: Škoda Auto

Kliq má drobný zádrhel, a to v podobě skútru Honda Cliq také z Indie. Ten se sice už neprodává, ale patentový úřad může mít jména za příliš podobná a může Škodě žádost zamítnout.

V každém případě, produkční crossover, jehož je koncept Vision IN předzvěstí, stojí na platformě MQB-A0-IN, tedy upravené MQB-A0, která podpírá „náš” Kamiq. Nový Kliq, či jakkoliv jinak se bude jmenovat, je tedy ekvivalentem evropského Kamiqu a s největší pravděpodobností se na evropské trhy nedostane.

V Indii se ale má stát důležitým prodejním artiklem v rámci celého koncernu Volkswagen, jemuž divize mladoboleslavské automobilky v druhé nejlidnatější zemi světa velí.

Anketa
Líbí se vám jméno Škoda Kliq?
Ano, moc
12 %
Není špatné
17.5 %
Nevím/Je mi to jedno
7.8 %
Nic moc
6.3 %
Hrůza
56.4 %
Celkem hlasovalo 1182 čtenářů.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků