Hlavní obsah
Skica příští Škody Rapid pro ruský trh Foto: Škoda

Škoda Rapid se poprvé ukazuje v nové generaci

Že byl Rapid nahrazen Scalou? V Evropě ano, ale v Rusku se pořád prodává, a dokonce i s atmosférickými motory. Má dostat i novou generaci, která se vizuálně přiblíží naší Scale, ale techniku si dost možná zachová starou.

Skica příští Škody Rapid pro ruský trh Foto: Škoda
Škoda Rapid se poprvé ukazuje v nové generaci

Mohlo by se zdát, že Škoda Rapid koncem loňského roku vyklidila pole modelu Scala. Skutečně tomu tak je, ale jen v Evropě – z globálního hlediska se Rapid stále prodává např. v Číně, v Rusku a dalších východních trzích. A právě v Rusku bude mít podle místních médií i mediálního webu Škodovky dokonce novou generaci.

Jeho první obrázek si můžete prohlédnout výše – je to nákres, který se objevil právě na ruském webu automobilky. Příď je blíž evropské Scale, na druhou stranu se C-sloupek a záď velmi podobá Rapidu, který se u nás prodával ještě před rokem. To není špatně – Rapid bodoval zejména prostorem na zadních sedačkách a v kufru.

Takováto Škoda Rapid se do loňského roku prodávala v Evropě.

Foto: Petr Horník, Právo

Jakou bude mít techniku, zatím není známo, podle některých zdrojů se ale očekává zachování platformy PQ25, kterou používal poslední evropský Rapid. Scala oproti tomu přešla na platformu MQB, která v rámci evropské nabídky koncernu Volkswagen podpírá kdeco.

Ruská média se domnívají, že v novém Rapidu zůstane atmosférická benzinová „jedna-šestka” ve verzích o výkonu 90 nebo 110 koní a také 1,4 TSI. V současnosti tvoří zmíněná devadesátikoňová šestnáctistovka základ nabídky a stojí od 797 tisíc rublů, tj. cca 289 tisíc korun.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda Rapid na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků