Hlavní obsah
Škoda Citigo 1.0 MPI. Ilustrační foto Foto: Martin Žemlička, Novinky

Škoda příští rok vylepší vzhled modelu Citigo

Pro nejmenší model mladoboleslavské automobilky se chystá modernizace. Příští rok bychom se tak měli dočkat faceliftu Škody Citigo. Za zhruba další dva roky bude následovat nová generace. Vyplývá to z informací od zdrojů z automobilky na autosalonu v Ženevě.

Škoda Citigo 1.0 MPI. Ilustrační foto Foto: Martin Žemlička, Novinky
Škoda příští rok vylepší vzhled modelu Citigo

Podle šéfa designu Škody Jozefa Kabaně se facelift modelu Citigo bude lišit od stávajícího provedení především světly a několika drobnostmi. Nová generace pak bude kompletně přepracovaná, aby odpovídala designovému směřování značky. „Nemyslíme si, že bychom měli dělat pouze malé kroky. Ten vůz bude výrazně jiný. Nechceme, aby vypadl z rodiny vozů Škoda," podotkl.

Citigo se vyrábí v bratislavském závodu Volkswagenu spolu s modely Seat Mii a Volkswagen up!. Právě up! se dočkal modernizace již letos a automobilka jej ukazuje na ženevském autosalonu.

Vedle modernizovaného modelu Citigo by se měla příští rok objevit nová generace terénního yetiho a rozběhne se prodej velkého SUV, které automobilka představí ještě letos. K velkému SUV, vycházejícímu z konceptu VisionS, který Škoda v Ženevě odhalila, přibude varianta kupé, určená primárně pro čínský trh, a později také malý crossover ve velikosti fabie. Primárně opět pro Čínu.

Škoda vedle toho pracuje na faceliftu octavie, který by mohl být rovněž v příštím roce, a od stávajícího modelu se bude lišit mimo jiné světly a přední maskou. Připravuje se facelift a později i druhá generace modelu Rapid. Naopak vývoj nástupce velkoprostorového roomsteru nyní nepokračuje.

Škoda má v současnosti šest modelových řad. Loni vyrobila přes milión vozů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků