Hlavní obsah
 

Škoda Kamiq prošla nárazovými zkouškami

Evropské nezávislé testovací centrum Euro NCAP si vzalo na paškál další sadu automobilů a připravilo pro ně všechny procedury, které určily, jak moc jsou bezpečné. Součástí nového balíčku je i Škoda Kamiq.

 
Škoda Kamiq prošla nárazovými zkouškami

Nové malé SUV Škoda Kamiq vychází ze základu Škody Scala. Všichni tedy očekávali, že i v crash testech si bude vést velmi dobře a získá všech pět hvězd, což je jakési souhrnné hodnocení za získané body v jednotlivých dílčích kategoriích. Ty ukazují, jak jsou vozy bezpečné při nárazech zepředu či z boku, jak jsou ochráněni cestujících, děti v sedačkách, chodci či jaké bezpečnostní systémy zde jsou.

Crash test Škody Kamiq

Foto: Euro NCAP

Oblast ochrany dospělých cestujících dopadla na výbornou. Kamiq získal 96 % možných bodů. Velmi dobré ohodnocení je i v oblasti ochrany dětí. Tady je bodů 85 %. Častou slabinou vyšších aut je ochrana chodců při srážce. Kamiq ale vyšel z testu celkem dobře. Slabší místa jsou jen nad světly a dolní části A-sloupků. Ve výsledku tedy 80 % bodů. V bezpečnostních asistentech pak získal vůz 76procentní ohodnocení.

Zajímavé je, že kromě bezpečnostních systémů měl Kamiq vždy o jedno až dvě procenta horší ohodnocení než sourozenec Scala.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků