Hlavní obsah
Skica Škody Kamiq GT Foto: Škoda

Škoda chystá další SUV, kupé verzi kamiqu. Má to však háček

Poslední novinka Škody, která se představí na trhu, jenž je pro značku nejdůležitějším, ještě dříve než u nás nová Octavia, se jmenuje Kamiq GT. Na onom trhu bude pátým modelem kategorie SUV v nabídce značky. A asi tušíte, že Česko to nebude.

Skica Škody Kamiq GT Foto: Škoda
Škoda chystá další SUV, kupé verzi kamiqu. Má to však háček

Škoda Kamiq se prodává teprve chvíli, ale už jsou na světě skici její další varianty, nazvané Kamiq GT. Je to, nikoliv překvapivě, kříženec SUV a kupé po vzoru Kodiaqu GT, který se prodává jen v Číně.

Skica Škody Kamiq GT

Foto: Škoda

Tedy, alespoň podle slov automobilky tomu tak je. Záď auta nevypadá o tolik více jako kupé než ve srovnání s existujícím evropským kamiqem. Ten ale možná nebude tím pravým modelem pro srovnání, neboť vůz s názvem Kamiq prodávaný na čínském trhu nemá s tím evropským kromě jména vůbec nic společného, ani platformu, na které stojí.

Čínská Škoda Kamiq na světové premiéře na české ambasádě v Pekingu

Foto: Radek Plavecký , Právo

Vůz, který dvě představené skici poodhalují, se má kompletně ukázat už 4. listopadu v čínském Tchien-ťinu, jak uvádí tisková zpráva. Neuvádí ale, ke kterému kamiqu má technicky blíž - zda k tomu evropskému, nebo čínskému.

Spolu s další větou o tom, že: „Čína, nejdůležitější trh značky Škoda, bude jedinou zemí na světě, v níž česká automobilka nabízí pět modelů kategorie SUV,” to napovídá nevyhnutelnému - Kamiq GT bude s největší pravděpodobností určen jen čínskému trhu stejně jako Kodiaq GT.

Škoda Kodiaq GT

Foto: Škoda Auto

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Škoda na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků