Hlavní obsah
Foto: Lenka Hatlapatková

Severoamerickými auty roku 2005 Chrysler 300 a Ford Escape

Auty roku 2005 pro Severní Ameriku se staly mezi osobními automobily Chrysler 300 a u užitkových vozů hybridní verze modelu Ford Escape. Hybridní vůz, který kombinuje benzinový pohon s elektrickým, získal toto ocenění, udělované na počátku Mezinárodního severoamerického autosalonu v Detroitu, již druhý rok.

Foto: Lenka Hatlapatková
Severoamerickými auty roku 2005 Chrysler 300 a Ford Escape

 Loni cenu pro nejlepší automobily v Severní Americe získal hybrid Toyota Prius spolu s pickupem F-150 od Ford Motor. Ceny pro osobní a užitkové automobily se na lednovém autosalonu udílí každoročně od roku 1994 skupina asi 50 motoristických novinářů.

Hybridní verze Fordu Escape, který Ford začal prodávat loni, je první plnocenný hybrid ve sportovně-užitkové kategorii SUV. Mary Ann Wrightová, šéfka týmu, který vůz vyvinul, označila toto auto na slavnostním předání cen, za "užitkový vůz století".

Odvážně stylizovaný Chrysler 300, který se začal prodávat v dubnu, byl pro americkou divizi koncernu DaimlerChrysler očekávaným velkým hitem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků