Hlavní obsah
 

Šestikolová bestie zrychlí na stovku za 4,5 sekundy

Když nějaké auto zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,5 sekundy, patří mezi sportovní. Jenže když to umí terénní pickup, je to zvláštní. Ještě zvláštnější ale je, že tohle auto má navíc jednu nápravu.

 
Šestikolová bestie zrychlí na stovku za 4,5 sekundy

Pickup se šesti koly už není taková rarita. Po tom, co Mercedes postavil svůj šestikolový speciál na bázi třídy G, strhla se velká lavina. V USA tradiční tuningové firmy prodlužují teréňáky i SUV a dávají jim nápravu navíc už celkem často. Takovou firmou je i Hennessey Performance, která už postavila třeba VelociRaptora 6x6 na bázi Fordu F-180 Raptor.

Základ je v už tk extrémním voze Chevrolet Silverado Trail Boss

Foto: Hennessey Performance

Tady je dobře vidět sériové zapojení náprav

Foto: Hennessey Performance

Před nedávnem jsme vám představili první snímky jiného auta: Hennessey Goliath 6x6, který vychází z jiného extrémního pickupu. Základem je totiž Chevrolet Silverado Trail Boss. Teď můžete vidět auto v akci.

Firma protáhla zadní část, kam přidělala novou nápravu. Teda vlastně přidala dvě nápravy, protože ta přední má průchozí diferenciál a posílá výkon i na zadní nápravu přes druhou kardanku. Odpruženy jsou listovými pružinami (každé je na své půlce eliptického ramena) a tlumí je tlumiče Fox.

Samozřejmě že je zvýšena světlá výška vozu, nasazeny jsou dvacetipalcové ráfky se sedmatřicetipalcovými terénními pneumatikami BF Goodrich.

Aut bude vyrobeno jen 24 kusů, když každý z nich bude v přepočtu stát skoro devět milionů korun.

Foto: Hennessey Performance

O pořádnou porci síly se stará notně posílený agregát. Jde o osmiválec, který díky přeplňování a zvětšenému chladiči stlačeného vzduchu má výkon 526 kW (705 koní). I přesto, že auto má výrazně větší odpory, stále dokáže zrychlit v tak neuvěřitelném čase.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků