Hlavní obsah
Alfa Romeo ve skupině Fiat vyrábí sportovněji zaměřená auta. Foto: Alfa romeo, Právo

Šéf automobilky Alfa Romeo překvapivě rezignoval

Generální ředitel italské automobilky Alfa Romeo Luca De Meo (41) včera překvapivě rezignoval na svou funkci. Podle agentury Reuters tak zasadil ránu úsilí mateřské skupiny Fiat na obrat v hospodaření této luxusní sportovní značky v době jedné z největší krizí automobilového průmyslu za několik desetiletí.

Alfa Romeo ve skupině Fiat vyrábí sportovněji zaměřená auta. Foto: Alfa romeo, Právo
Šéf automobilky Alfa Romeo překvapivě rezignoval

Je to špatné znamení," prohlásil analytik Philippe Houchois ze společnosti UBS Warburg. "Věci by se pro Alfu Romeo nemusely vyvíjet příznivě," dodal. Podle analytika Gregora Claussena z firma Commerzbank je sice Alfa Romeo pouze malou součástí skupiny Fiat, ale De Meova rezignace představuje citelný úder.

De Meo uvedl, že se po sedmi letech působení u Fiatu rozhodl sledovat jiné profesionální zájmy. Zdroj blízký skupině Fiat řekl agentuře Reuters, že De Meo dostal "velmi zajímavou nabídku ze zahraničí". De Meova nástupce zatím společnost Fiat nejmenovala.

Ačkoli je Alfa Romeo symbolem italského stylu a rychlosti, již několik let se potýká s problémy. "Alfa Romeo je rozhodně ztrátová, bude ztrátová i po další dva až tři roky," řekl Claussen. "Pokud šéf odchází v časech, jako jsou tyto, zůstává po něm vakuum," dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků