Hlavní obsah
Takto vypadá skutečná Tesla Cybertruck. Foto: Tesla

Rusové staví cybertruck ze starého UAZu

Samozřejmě, že to je replika, nikoliv skutečná Tesla Cybertruck - ta se z ruského offroadu opravdu nestaví. Ale nelze upřít, že napodobenina konceptu vypadá opravdu působivě.

Takto vypadá skutečná Tesla Cybertruck. Foto: Tesla
Rusové staví cybertruck ze starého UAZu

Neexistuje snad na světě jiného předprodukčního konceptu, který by byl tak často napodobován, jako Tesla Cybertruck. A ruský kanál Garage 54 na YouTube se též rozhodl předvést. Repliku založil na UAZu-469, ruském offroadu konstrukčně z roku 1971.

Konkrétní UAZ-469, jak ukazuje první video, není hostem Garage 54 poprvé. V minulosti ho zalili do betonu a zkoušeli, jestli bude i tak jezdit. Jezdil. Od té doby ale stál bez hnutí - a nyní došel nového užitku. V prvním, starším videu jsou vidět začátky práce na replice cybertrucku.

Na druhém videu už auto dostalo vlastní karoserii. Tvoří ji ocelové profily, na které byly přivařeny 2mm pláty a osazena plexisklová okna. Žebřinový rám, na kterém vůz stojí, musel být prodloužen, stejně jako kardanová hřídel.

Stroj se hýbe vlastní silou; zatím tedy jen vyjel ven z garáže, ale jezdí, a to je důležité. Ruským kreativcům zbývá dořešit elektroinstalaci, zejména tedy světla, a dveře. Pak budou moci vyrazit na projížďku.

Kuriozní je, že tohle nebude první ruská replika cybertrucku. Již koncem loňského roku jsme tu měli jednu, zachycenou ve městě Chimki. Ta ale velmi pravděpodobně stála na nějakém obyčejném osobním autě, nikoliv na offroadu, který je skutečnému konceptu pojetím trochu blíž.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků