Hlavní obsah

RR-Auto: Ceny benzinu se nehýbou, rozdíly v krajích přetrvávají

Ceny benzinu a nafty zůstaly minulý týden stabilní. Nejvyšší ceny byly jako obvykle v Praze a Středočeském kraji, v ostatních krajích byly v průměru o padesátník až korunu nižší.

RR-Auto: Ceny benzinu se nehýbou, rozdíly v krajích přetrvávají

Průměrná cena Naturalu 95 v České republice je 24,78 koruny a nafty 21,79 koruny za litr. Informace vyplynuly z údajů společnosti RR-Auto. Průměrná cena Naturalu 95 se od minulého týdne nezměnila, nafta stojí průměrně o dva haléře více. Řidiči se v Praze nejčastěji setkají s cenou Naturalu okolo 25,90 korun za litr, výjimkou není ani 26,90 korun za litr. Nafta se v Praze prodává nejdráže za 23,90. Naproti tomu v Moravskoslezském kraji, kde jsou průměrné ceny dlouhodobě nejnižší, mohou řidiči koupit litr Naturalu 95 až na 23,20 koruny za litr, v Ostravě je možné koupit litr nafty za 20,60 koruny. Ceny benzinu a nafty se tak v republice liší až o tři koruny na litr, což představuje zhruba 14 procent. Na plné nádrži tak mohou řidiči v Ostravě ušetřit proti některým Pražanům více než 100 korun.

Mluvčí Benziny Lenka Svobodová potvrdila, že společnost v minulém týdnu žádné cenové úpravy neprovedla. O týden dříve však snížila ceny v Praze zhruba o 60 haléřů.

Rozhodující pro vývoj cen benzinu a nafty jsou ceny ropných produktů a kurz koruny k americkému dolaru. Ten se v minulém týdnu obchodoval v rozmezí 29,25 a 29,60 koruny/USD. Před rokem stál dolar více než 36 korun.

Meziročně jsou ceny motorových paliv o více než korunu vyšší, od začátku roku jsou však relativně stabilní.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků