Hlavní obsah

Rinspeed představil koncept elektromobilu á la 70. léta

Švýcarský úpravce Rinspeed už léta vozí počátkem března na ženevský autosalon více či méně bláznivé koncepty. Onehdy to bylo auto schopné plavat pod vodou, letos Rinspeed předvede jednoduchý elektroautomobil á la 70. léta.

Rinspeed představil koncept elektromobilu á la 70. léta

Koncept Rinspeed BamBoo vypadá, jako kdyby se zrodil v sedmdesátých letech – k této době odkazuje především svým hranatým tvarem, barevným provedením a celkovou jednoduchostí. Jen ty květiny chybí.

První pohled však klame, BamBoo dovede na přední masce vozu zobrazovat vzkazy z Facebooku, uvnitř spartánského interiéru je audiosoustava od JBL a nechybí ani dokovací stanice pro notebook.

O pohon vozu se stará malý elektromotor s výkonem 72 koní (54 kW), který produkuje 140 Nm točivého momentu. Vzhledem k nízké hmotnosti 1090 kilogramů dovede BamBoo zrychlit z 0-50 km/h za 4,7 vteřiny a jet nejvyšší rychlostí 120 km/h. K dojetí na pláž to bohatě postačí. Dojezd vozu na jedno nabití je zhruba 105 kilometrů.

Poprvé se tento koncept představí v březnu na autosalonu v Ženevě. Rinspeed zatím neuvažuje ani o malosériové výrobě, jde tedy "pouze" o zajímavý exemplář, který má nalákat návštěvníky ke stánku tohoto švýcarského úpravce sériových automobilů.

Aktuální nabídku nových i ojetých vozů najdete na Sauto.cz.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků