Hlavní obsah
 

Renault odhaluje siluetu crossoveru Austral

Francouzská automobilka Renault už po několikáté poutá na své zatím neodhalené SUV Austral. Jedná se o nástupce současného kadjaru, který na trhu skončí.

 
Renault odhaluje siluetu crossoveru Austral

Francouzský Renault na svůj chystaný model Austral upoutává pozornost už od začátku loňského prosince, kdy zveřejnil nejprve jeho poněkud kontroverzní název a následně i několik snímků vozu v maskování během finálního testování.

Nyní tiskové oddělení Renaultu do světa vypustilo sérii tmavých snímků profilu australu, které ukazují jeho boční tvary, včetně siluety karoserie. O jejím tvaru si tak už nyní může udělat obrázek každý sám.

Patrně půjde o klasický tvar SUV se strmě se svažující zádí. Vzadu by se mohl objevit horizontálně spojený světlomet, vpředu dvě velká světla ve tvaru písmene C.

Silueta Renaultu Austral

Foto: Renault

„Renault Austral kombinuje výrazné stylistické prvky, které mu dodávají dynamický a elegantní design. Jeho kvalita je patrná na první pohled. Zmenšili jsme mezery v karoserii, zdokonalili jsme zpracování, aby se okamžitě vytvořil pocit kvality,” uvedl Gilles Vidal, ředitel designu značky Renault.

Na kompletní odhalení auta si ovšem budeme muset ještě nějaký čas počkat, k premiéře ale pravděpodobně dojde ještě v první polovině letošního roku.

Z technických informací víme, že se austral na trh nepodívá s žádným dieselovým motorem. Očekává se naopak mild-hybridy, full-hybridy či plug-in hybridy s možností odbíjení ze sítě.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Renault na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků