Hlavní obsah
Renault Megane (Facelift 2020) Foto: Renault

Renault Megane zná své české ceny. Po faceliftu přijíždí i jako plug-in hybrid

Renault zveřejnil český ceník pro jeden ze svých klíčových modelů, kompaktní Megane. Nabídne řadu výbav a motorů, největší novinkou je plug-in hybrid.

Renault Megane (Facelift 2020) Foto: Renault
Renault Megane zná své české ceny. Po faceliftu přijíždí i jako plug-in hybrid

V souvislosti s novými cenovkami pro modernizovaný Megane Renault zároveň spustil i objednávky. Zákazníci mohou vybírat ze čtyř stupňů výbavy. Nejlevnější nese tradiční název Life a stanovuje spodní hranici, za kterou se dá Megane pořídit, tedy 405 tisíc korun.

Za ně se majitel může těšit na elektricky ovládaná přední zrcátka, manuální klimatizaci, centrální zamykání s dálkovým ovladačem nebo full-LED světlomety. Delší verze Grandtour stojí se stejnou výbavou o 20 tisíc korun více.

Název změnil nejvyšší stupeň výbavy, který se dříve jmenoval GT Line. Renault ale zavádí nové pořádky a sportovně laděná výbava nově nese název R.S. Line. Autu propůjčuje sedmnáctipalcová litá kola nebo sportovní sedadla.

Pod touto výbavou stojí luxusní provedení s názvem Intens, kde najdeme třeba rozpoznávání značek, navigaci, kožený volant a elektricky sklopná zrcátka. Zlatou střední cestou zůstává jako vždy výbava Zen.

Renault Megane (Facelift 2020)

Foto: Renault

Renault Mégane (Facelift 2020)

Foto: Renault

Jednoznačně největší novinkou je pak plug-in hybridní pohon s názvem E-Tech Plug-In 160, který kombinuje atmosférický benzínový motor a elektromotor a dohromady dává výkon 159 koňských sil.

Je doplněn o speciální multimódovou převodovku se dvěma převody pro elektrický a čtyřmi pro spalovací motor. Na elektřinu auto ujede 50 kilometrů. Tuto motorizaci je ovšem možné kombinovat jen s delší verzí GrandTour. Ve výbavě Zen stojí 750 tisíc korun, R.S. Line startuje na hranici 830 tisíc.

Do nového Megane lze umístit další čtyři spalovací motory. Nejslabší je litrový motor TCe 120 dodávaný výhradně se šestistupňovým manuálem a výkonem 114 koní. K dispozici je i větší benzín 1,3 litru, u kterého je možnost zvolit i sedmistupňový automat. Renault ho nabízí ve dvou verzích s výkonem buď 140 nebo i 160 koní. Jediným naftovým agregátem je 1,5 Blue dCi s výkonem 115 koní.

Renault Megane (Facelift 2020)

Foto: Renault

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Renault na Sauto.cz.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Renault Mégane na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků