Hlavní obsah

Když skončila výroba sportovního modelu Renault Alpine, prodala firma toto jméno soukromému nadšenci, který chtěl vyrábět vozy dál pod svým jménem. Nikdy však na to neměl peníze a Renault se rozhodl jméno koupit zpět. Nyní možná chystá nástupce, který by mohl navázat na svou slavnou minulost.

Renault Alpine možná znovu ožije

Na konci let osmdesátých a začátkem devadesátých uvadala sláva jména Alpine. Už to nebyla ta zlatá éra sportovního vozu, který závodil na všech okruzích Evropy. Renault tak od výroby vozu upustil. V současné době se však spekuluje na tím, že se možná dostane na nový sportovní vůz.

Nedávno jsme psali, že Renault chce představit automobil konkurující modelu TT [celá zpráva]. Jenže není všem dnům konec - Renault netouží pouze zlepšit své výrobní náklady a kvalitu, ale také se posunout kousek výš po "hodnotovém" žebříčku. Zdá se, že touží jít po stopách německého koncernu Volkswagen, který se stále snaží zlepšit svou image a zrušit vizáž "lidového" vozu.

Renault Alpine nové generace by mohl být představen na autosalonech v roce 2008. Zatím by to byl pouze koncept, ale zakoupení jména zpět jasně naznačuje, že s vozem to myslí automobilka vážně. Podle prvních odhadů by měl automobil vypadat jako kříženec Bugatti, Ferrari a staré Alpiny. Otázkou však zůstává, jestli vzhled designéři nepřiblíží více té nejstarší verzi Renaultu Alpine.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků