Hlavní obsah

Renault chce útočit na Audi TT

Francouzský výrobce Renault se rozhodl, že změní svou image z výrobce rodinných automobilů na trochu exkluzivnější. I když tu už podobné snahy byly (viz nepovedený Vel Satis), nyní chce značka zaujmout novou pozici na trhu sportovních automobilů.

Renault chce útočit na Audi TT

Na ženevském autosalónu byl představen koncept Altica. [celá zpráva] Ten zaujal netradičním designem zadní části, kdy v posledním sloupku byly zabudovány šachovnicově malá okénka, zvyšující prosvětlení interiéru.

Právě tento vůz by měl podle magazínu Auto Express přijít do sériové výoby, a to dokonce už před rokem 2009. Jeho hlavním úkolem by mělo být "ukradení" zákazníků vozu Audi TT. Ty by totiž mohlo přestat bavit jezdit v kupé. Altica nabídne při sportovním image čtyři místa a ještě spoustu prostoru pro náklad. Podvozek bude pocházet z nového Renaultu Laguna.

Pod kapotou se uhnízdí třílitrový zážehový šestiválec o výkonu 155 kW a stejně objemný turbodiesel se 130 kW. Nelze vyloučit ani sportovní verzi, která by mohla dostat dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec s výkonem 165 kW, známý ze současného Méganu Sport. I ten by však mohl být slabý na sportovní vůz, který má konkurovat "té-téčku", takže se raději nechme překvapit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků