Hlavní obsah
První produkční Chevrolet Corvette C8 při aukci Foto: General Motors

První vyrobená Corvette C8 se prodala za šílenou sumu

Za nové auto je řada lidí schopna utratit neřestné sumy. Tím spíš, když je to auto úplně první vyrobené a celá suma půjde na charitu. První vyrobený Chevrolet Corvette C8 se prodal v aukci za tři miliony dolarů, tedy asi 67,9 milionu korun.

První produkční Chevrolet Corvette C8 při aukci Foto: General Motors
První vyrobená Corvette C8 se prodala za šílenou sumu

Vysokou sumu zaplatil Rick Hendrick za první vyrobený Chevrolet Corvette gen. C8, tedy historicky první produkční Corvette s motorem uprostřed. V běžném prodeji v USA bude vůz stát od 59 995 dolarů, tedy cca od 1,36 milionu korun.

„Jsem největší šílenec do Corvette na světě,” komentoval své vítězství v aukci Hendrick, zakladatel a generální ředitel firmy Hendrick Companies, kam patří mimo jiné závodní tým Hendrick Motorsports.

Tři miliony dolarů půjdou na pomoc detroitským školám. (Majitel prvního produkčního kusu Rick Hendrick uprostřed)

Foto: General Motors

Aukce proběhla v sobotu 18. ledna, pořádal ji dům Barrett-Jackson a výtěžek nepůjde do kapsy Chevroletu, nýbrž na Detroitskou dětskou nadaci. Ta jej použije na podporu škol a jejich studentů v této oblasti.

Sériová výroba nové Corvette nicméně ještě neběží. Má ve fabrice Bowling Green v Kentucky odstartovat zkraje února; první řadoví zákazníci mají své vozy dostat koncem února.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků