Hlavní obsah
Škoda Kodiaq (maskovaná předsériová verze) Foto: Škoda Auto

První Škody Kodiaq se dostanou k zákazníkům v únoru

Ještě půlrok. Tak dlouho budou klienti čekat na nový kodiaq. Objednávat je bude možné již po zářijovém autosalonu v Paříži, kde automobilka vůz uvede ve světové výstavní premiéře včetně ceníku, uvedl šéf české prodejní organizace Škody v ČR Luboš Vlček.

Škoda Kodiaq (maskovaná předsériová verze) Foto: Škoda Auto
První Škody Kodiaq se dostanou k zákazníkům v únoru

„Oficiální zahájení prodeje bude v osmém týdnu příštího roku. V roce 2017 plánujeme prodat na českém trhu mezi 3000 a 4000 vozy Kodiaq," uvedl Vlček s tím, že model se bude prodávat v segmentu, ve kterém se prodá v tuzemsku kolem 26 000 aut ročně. Jeho objem by se měl s příchodem nového modelu zvýšit až na 30 000.

Vůbec poprvé chce Škoda odhalit své velké SUV 1. září v Berlíně. Česká premiéra bude 18. října v pražském Karlíně a široká veřejnost se s autem bude moci seznámit v rámci výstavy Designblok 27. až 31. října v Praze.

Škoda Kodiaq: první video, kamuflovaný prototyp

Video: Škoda Auto

Celkem 4,7 metru dlouhý kodiaq nabídne až sedm míst k sezení a největší zavazadlový prostor ve své třídě. Kodiaq doplní dosud jediné SUV od Škody, menší model Yeti. Ten by se měl příští rok objevit v nové, druhé generaci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků