Hlavní obsah
BMW (Ilustrační foto) Foto: Marek Bednář, Novinky

Prototyp příštího BMW řady 2 kupé zachycen v provozu, zadní pohon zůstává

Podle řady zdrojů už prototypy BMW řady 2 kupé jezdí v maskování. Hotové auto si má zachovat pohon zadních kol navzdory přechodu „jedničky” na přední pohon. A má mít i menší, nikoliv přerostlé ledvinky na přídi.

BMW (Ilustrační foto) Foto: Marek Bednář, Novinky
Prototyp příštího BMW řady 2 kupé zachycen v provozu, zadní pohon zůstává

BMW řady 1 přešlo na platformu UKL2 s předním pohonem, ovšem řada 2 kupé to neudělá, zůstane zadokolkou. O tom se mluvilo už dlouho, ovšem až nyní se můžeme podívat na celé auto. Tedy můžeme-li věřit řadě internetových zdrojů, které maskovaný vůz na špionážních fotografiích označují za prototyp nové řady 2 kupé.

Fotky, pořízené údajně v Mexiku, ukazují silně maskované auto, na němž jsou jednoznačně vidět proporce vozu s motorem vpředu podélně a pohonem zadních kol. Linie střechy navíc vypadá, že nebude příliš vzdálena současné řadě 2 kupé.

Pokud se podíváte na fotky obzvlášť pečlivě, všimnete si, že i přes maskování je jakž takž vidět tvar předních světlometů. A že víc než připomíná světla na údajném úniku hotového auta bez maskování, který obletěl svět před několika týdny.

Otvor ve středu maskování předního nárazníku naznačuje, že nová „dvojka” nebude mít bobří zuby jako řada 4, nýbrž ledvinky zhruba normální velikosti. Vše se dozvíme při oficiálním odhalení, které ale podle různých spekulací můžeme čekat až v roce 2021.

Současné BMW řady 2 ve verzi 230i cabriolet

Foto: Marek Bednář, Novinky

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut BMW na Sauto.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků