Hlavní obsah
Která z krásných dívek vystřídá Terezu Domorázkovou a stane se novou Miss Sympatie? Foto: Hynek Mojžíš

Primát Rolls-Royce

Respektovaný král mezi superluxusními automobily - nový Rolls-Royce Phantom - bude standardně vybaven pneumatikami Michelin PAX. Prestižní limuzína se tak stává prvním automobilem luxusní třídy, který bude vyjíždět výhradně na kolech a pneumatikách Michelin PAX System.

Která z krásných dívek vystřídá Terezu Domorázkovou a stane se novou Miss Sympatie? Foto: Hynek Mojžíš
Primát Rolls-Royce

Jde také o vůbec první případ, kdy je některý automobil vybavován výhradně touto inovativní technologií.

Pneumatiky a kola Michelin PAX System mají zvláštní konstrukci, která zaručuje bezpečnou jízdu i při ztrátě tlaku vzduchu v pneumatice. Speciální podpůrný plastový prstenec uvnitř pláště a sofistikovaná konstrukce patky ráfku a pláště dovolí i při úplné ztrátě tlaku vzduchu ujet limuzíně Rolls-Royce Phantom ještě více než 150 km omezenou rychlostí 80 km/h. Právě z těchto důvodů a také s ohledem na vyšší nabízenou bezpečnost a efektní design se výrobce luxusních vozů Rolls-Royce rozhodl pro pneumatiky Michelin PAX System.

Po automobilkách Audi a Renault je Rolls-Royce třetí značkou, která vybavuje své modely pneumatikami Michelin PAX System. Ty jsou v současné době nabízeny pro vozy tří různých kategorií: kompaktní velkoprostorové modely (např. Renault Scenic), prestižní dynamické limuzíny (např. Audi A8) a luxusní limuzíny nejvyšší kategorie (Rolls-Royce Phantom).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků