Hlavní obsah
Texasan měl koně pod kapotou i na korbě. (Ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz

Převážel koně na otevřené korbě pick-upu. Prý se mu to líbilo

Koně se běžně vozí v uzavřeném přívěsu, ale muž v Texasu jednoho vezl na otevřené korbě pick-upu. Podle autorky videa kůň vypadal, že si to užívá. Řada lidí s takovou přepravou ale nesouhlasí.

Texasan měl koně pod kapotou i na korbě. (Ilustrační foto) Foto: Profimedia.cz
Převážel koně na otevřené korbě pick-upu. Prý se mu to líbilo

Přeprava koní v přívěsu nebo náklaďáku je relativně běžnou věcí, ale vézt koně na otevřené korbě pick-upu? Nejmenovaný řidič však přesně tohle udělal před několika dny v texaském městě Corrigan.

Only in Texas

Posted by Ami Parbs on Saturday, 9 March 2019

Pochopitelně, řidiče zastavila policie. Dozvěděla se, že vůz, kterým běžně tahá řádný přívěs s koňmi, je rozbitý, a tak tentokrát koně převáží takto nestandardně. Nechala ho jet dál, protože podle dostupných informací není v Texasu na takovémto konání nic nezákonného.

Ami Parbsová, autorka původního videa, zveřejněného 9. března, sama podle televizní stanice ABC13 chová koně. „Ten kůň nevypadal vystrašený, vypadal zdravý, vlastně vypadal, že si užívá vítr v hřívě,” slyšíme Parbsovou ve videu, zveřejněném televizní stanicí.

Only In Texas. This horse is either very well trained or scared to death. We passed this truck hwy 59, past Lufkin. I’m all for a go fund me account for the horse so we can get a proper trailer. Lol

Posted by Kerry Green Costello on Saturday, 9 March 2019

Podle názorů účastníků rodea na jiném místě v Texasu, které televizní stanice zpovídala, to není bezpečný způsob, jak převážet koně. „Nevíte, co ten kůň udělá,” říká Donna Skurová. „Neudělala bych to ani se psem, (...) natož s koněm,” nechává se slyšet další účastnice, Waverly Baileyová.

Český zákon říká neohrozit

Lze něco takového legálně provádět v Česku? Zákon 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích v § 52 říká, že „při přepravě živých zvířat nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče, přepravovaných osob ani zvířat a ani bezpečnost provozu na pozemních komunikacích”.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků