Hlavní obsah
Nové dodávky koncernu PSA Foto: PSA

Peugeot, Citroën a Opel naráz ukázaly své dodávky, liší se jen detaily

Všechny tři dodávky mají stejný technický základ, liší se přední maskou a některými detaily v interiéru. Partner, Berlingo i Combo vstoupí na český trh letos na podzim.

Nové dodávky koncernu PSA Foto: PSA
Peugeot, Citroën a Opel naráz ukázaly své dodávky, liší se jen detaily

Všechny tři zmíněné dodávky, tedy Partner, Berlingo i Combo, se nabízejí ve třímístné a pětimístné variantě. V prvním případě jsou vpředu tři samostatná sedadla, v druhém jde o provedení dvě sedačky vpředu a tři vzadu.

Na výběr jsou dvě délky, 440 nebo 475 centimetrů. Delší varianta má ložnou plochu dlouhou dva metry, užitečná hmotnost v závislosti na zvolené motorizaci dosahuje až jedné tuny. Za autem lze táhnout až 1,5 tuny těžký brzděný přívěs.

Nové dodávky koncernu PSA

Foto: PSA

Zajímavou technickou inovací je ukazatel zatížení, který automaticky kontroluje, zda jste do auta nenaložili více nákladu, než kolik zvládne uvézt. Měření hmotnosti se spouští dvěma způsoby: při spouštění motoru (automaticky) nebo při stání stisknutím tlačítka umístěného v nákladovém prostoru. Na jakém principu nová funkce pracuje, automobilky neuvedly.

Nechybí ani další prvky komfortní výbavy: adaptivní tempomat, nový multimediální systém s integrovanou navigací nebo rozpoznávání dopravních značek. Z bezpečnostní výbavy nechybí sledování mrtvého úhlu, automatické brzdění před překážkou nebo udržování vozidla v jízdním pruhu.

Pět motorizací v nabídce

V nabídce jsou manuální pětistupňové a šestistupňové převodovky, pro nejsilnější naftový a benzínový motor je k dispozici osmistupňový automat. Nabídka motorizací zahrnuje benzínovou dvanáctistovku a patnáctistovku (110 a 130 k) a dále naftovou 1,5 BlueHDi naladěnou na 75, 110 nebo 130 koní.

Opel Combo (2018)

Foto: Opel

Peugeot Partner (2018)

Foto: Peugeot

Prodej bude zahájen letos na podzim. Všechny tři užitkové verze se liší pojetím přední masky, v interiéru pak najdete třeba jiné zapínání světlometů u opelu a zbylé dvojice, jinak je vše v rámci úspory nákladů stejné. Prodejní cenu zatím ani jedna ze značek koncernu PSA neuvedla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků