Hlavní obsah

Pancéřovaná limuzína Mercedes Pullman Guard pro náročné

V šedesátých letech převzal na přibližně třicet let roli státní limuzíny legendární Mercedes-Benz 600. Ten sloužil jako reprezentační vůz nejen vládě Spolkové republiky Německo, ale také několika panovníkům, vládám, a diktátorům řady zemí. Současný Mercedes-Benz S 600 Pullman Guard hýčká cestující velkorysým prostorem a vysokým komfortem.

Pancéřovaná limuzína Mercedes Pullman Guard pro náročné

Oproti dlouhé verzi třídy S došlo ke zvětšení rozvoru jeho náprav o 115 cm na 4315 mm. Celková délka vozu tak nyní dosahuje majestátních 6356 mm. Mercedes-Benz Guard Pullman nenabízí pasažérům jen velký komfort, ale také prostor pro diskrétní hovory a komunikační i relaxační zařízení.

:. Tady nedostatkem volného prostoru rozhodně trpět nebudete. Foto: M-B

Vyztužení vozu zadrží projektily revolverů, samopalů a dalších podobných zbraní a je účinné také proti střepinám granátů a proti trhavinám.

Pohon zadních kol obstarává dvanáctiválcový benzínový motor biturbo s objemem 5513 ccm. Jeho výkon je 380 kW/517 k a dává točivý moment s maximem 830 Nm.

Cenu výrobce nezveřejňuje.

:. Nejdelší z nabízených Mercedesů má na délku šest a půl metru.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků